Bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Łączańskiej już działa

Bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Łączańskiej już działa

Namysłów

30 listopada 2020 roku nastąpił odbiór bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ulicy Łączańskiej w Namysłowie. W odbiorze uczestniczyli: Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, członek Zarządu Powiatu Piotr Lechowicz, przedstawiciel wykonawcy oraz Krzysztof Holinej Naczelnik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Namysłowie.

Podświetlane przejście dla pieszych przy ulicy Biernackiego w Opocznie

Podświetlane przejście dla pieszych przy ulicy Biernackiego w Opocznie

Opoczno

Podświetlane przejście dla pieszych w Opocznie. Aktywne, podświetlane przejście dla pieszych powstało w ramach programu poprawy bezpieczeństwa, który gmina Opoczno realizuje wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Opocznie. Zestaw migających świateł, w tym tzw. „kocich oczek” zamontowano w jezdni przy przejściu dla pieszych na ulicy Biernackiego.

Więcej na stronie: https://opoczno.naszemiasto.pl/podswietlane-przejscie-dla-pieszych-przy-ulicy-biernackiego/ar/c1-8051049 

W Jarosławiu powstały dwa nowe przejścia dla pieszych

W Jarosławiu powstały dwa nowe przejścia dla pieszych

Jarosław

W Jarosławiu powstały dwa nowe, aktywne przejścia dla pieszych. Są wyposażone w czujniki ruchu i specjalne oświetlenie. Co zapewnia bezpieczeństwo zarówno pieszym jak i kierowcom. 100 tysięcy złotych dotacji na ten cel samorząd dostał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej na stronie: https://rzeszow.tvp.pl/50916062/w-jaroslawiu-powstaly-dwa-nowe-przejscia-dla-pieszych

Piotrków Trybunalski: Aktywne przejścia chronią pieszych

Piotrków Trybunalski: Aktywne przejścia chronią pieszych

Piotrków Trybunalski

O trzy nowe “aktywne zebry” zwiększające bezpieczeństwo pieszych wzbogaciło się nasze miasto. Podświetlane zebry funkcjonują w sumie już na pięciu przejściach.

“Aktywne zebry”, które dodatkowo chronią bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię, po raz pierwszy w naszym mieście zastosowano w 2018 roku, na przejściu przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego. Rok później w ten sam sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika (w pobliżu ówczesnego Gimnazjum nr 4, dziś SP10).

Więcej na stronie: https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/piotrkow-trybunalski/kategoria/aktualnosci/piotrkow-trybunalski-aktywne-przejscia

Ruda Śląska zainwestowała w 17 Aktywnych Przejść

Ruda Śląska zainwestowała w 17 Aktywnych Przejść

Ruda Śląska

Na 17 przejściach dla pieszych w Rudzie Śląskiej piesi będą dodatkowo chronieni przez tzw. kocie oczka, czyli punkty świetlne w jezdni, a także ostrzegawcze światła pomarańczowe. Instalacja dodatkowego oświetlenia już trwa. Warta ponad 929 tys. zł inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego.

– Bezpieczeństwo pieszych to bardzo aktualny temat. Niestety, do wypadków z ich udziałem dochodzi także na przejściach. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi piesi w naszym mieście będą bardziej chronieni – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – W tym zakresie działania podjęliśmy już kilka lat temu, kiedy doświetliliśmy najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Rudzie Śląskiej – dodaje.

Więcej na stronie http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2019/11/29/kocie-oczka-ochronia-pieszych/

 

Aktywne Przejście dla Pieszych w Jaśle

Aktywne Przejście dla Pieszych w Jaśle

W czerech lokalizacjach na terenie miasta pojawiły się aktywne przejścia dla pieszych. Zamontowane zostały one  w ramach projektu „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, który realizowany jest przez Miasto Jasło, a wsparty dofinansowaniem  w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. https://um.jaslo.pl/pl/aktywne-przejscia-juz-dzialaja/

Aktywne Przejście dla Pieszych w Mosinie

Aktywne Przejście dla Pieszych w Mosinie

Mosina, ul. Topolowa

W celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, na ul. Topolowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie zrealizowano Aktywne Przejście dla Pieszych.

Aktywne Przejście dla Pieszych Zebra Premium w Rucianej Nidzie

Aktywne Przejście dla Pieszych Zebra Premium w Rucianej Nidzie

Ruciane Nida

W dniu wczorajszym (13.12) zostały zakończone prace nad montażem Aktywnego Przejścia dla Pieszych APP Zebra PREMIUM w Rucianej Nidzie. Został zainstalowany system Aktywnych Elementów Odblaskowych (APEO) ze światłem LED połączony do lampy ostrzegawczej nad znakiem D6 oraz do czujników ruchu. System podłączony został do szafy sterowniczej oraz do sieci energetycznej miejskiej, dzięki temu zapewnione jest ciągłe działanie systemu, w dzień jak i w nocy. Dodatkowo w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych został zainstalowany ASE System,nawierzchnia antypoślizgowa, której celem jest skrócenie drogi hamowani pojazdów przed przejściem dla pieszych. ASE System skraca drogę hamowania nawet o 30 % w niekorzystnych warunkach pogodowych. Wójt Rucianego Nidy zdecydował się na zastosowanie ASE System z barwie czerwonej by zwiększyć widoczność przejścia. Proponowane przez firmę EUROASFALT rozwiązania są systemem inteligentnym, który dzięki zainstalowanym czujnikom ruchu działa wyłącznie gdy pieszy podchodzi do przejścia.

Aktywne Przejście dla Pieszych w Grudziądzu

Aktywne Przejście dla Pieszych w Grudziądzu

Grudziądz, ul. Bora Komorowskiego

Miasto Grudziądz jest jednym z polskich miast, które zdecydowały się na zastosowanie innowacyjnego systemu Aktywnych Przejść dla Pieszych Zebra w wersji Standard Plus. System zbudowany jest z Punktowych Elementów Odblaskowych PEO ze światłem LED połączonych kablowo do lamp ostrzegawczych oraz czujników ruchu, które również zainstalowane są nad znakiem D6. Dzięki czujnikom, pieszy aktywuje system w momencie podejścia do przejścia dla pieszych, który wysyła sygnał do jadącego kierowcy. Dzięki temu pieszy jest zauważalny już od ponad 300 m w złych warunkach pogodowych i w porze nocnej. Dzięki podłączeniu systemu do sieci energetycznej miejskiej oraz do szafy sterowniczej system działa nie przerwanie, zapewniając bezpieczeństwo w dzień jak i w nocy.

Aktywne Przejście dla Pieszych w Wąwolnicy

Aktywne Przejście dla Pieszych w Wąwolnicy

Wąwolnica

Niedawno zostało oddane do użytku nowoczesne, inteligentne przejście dla pieszych przy ul. Zamkowej w Wąwolnicy. Miejsce to jest bardzo ruchliwe, w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 830, i niezwykle często uczęszczane.

Problem był wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców oraz dyrekcję i rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wąwolnicy.

Aktywne przejście ostrzega kierowców o zbliżających się do pasów pieszych. System czujników ruchu, elementy odblaskowe i znaki z lampami ostrzegawczymi poprawiają bezpieczeństwo i zwiększają widoczność.

Aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu pojawia się przechodzień. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu.

Tego typu rozwiązania są stosowane jeszcze rzadko i zazwyczaj są to duże miasta. Koszt wykonania aktywnego przejścia wyniósł 33 tysiące złotych. Inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, a wykonawcą Euroasfalt z Olsztyna.

Źródło: edroga.pl, Urząd Gminy Wąwolnica

Aktywne przejście dla Pieszych w Horodyszczach

Aktywne przejście dla Pieszych w Horodyszczach

Horodyszcze, woj. lubelskie

System inteligentnego przejścia został zainstalowany w miejscowości Horodyszcze. Ekipa Euroasfalt sprawnie zainstalowała Aktywne Punktowe Elementy Odblaskowe (APEO) w osłonie żeliwnej S-4 Kabel, znaki D6 z lampami ostrzegawczymi oraz czujniki ruchu, całość została podłączona do zasilania solarnego.

Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Aktywne przejście dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się tylko wtedy gdy jest potrzebne.

Aktywne Przejścia dla Pieszych na Lubelszczyźnie

Aktywne Przejścia dla Pieszych na Lubelszczyźnie

Sól

Pierwsza inwestycja jest wykonywana w Soli. Na terenie województwa lubelskiego zostanie wykonanych 12 Aktywnych Przejść dla Pieszych Zebra Standard.  Zostaną zainstalowane Aktywne Punktowe Elementy Odblaskowe S-4 KABEL, znaki D6 z lampami ostrzegawczymi oraz znaki T27, całość natomiast zostanie podłączona do zasilania solarnego. System zapewni mieszkańcom bezpieczne przejście dzięki inteligentnej detekcji pieszego który poinformuje kierowców o zbliżającym się pieszym do przejścia poprzez włączenie się lamp ostrzegawczych nad znakiem i  punktowych elementów odblaskowych ze światłem LED, które zainstalowane będą przed i za każdą linią P10.

 

APP Zebra Standard Plus oraz PREMIUM w Legnicy

APP Zebra Standard Plus oraz PREMIUM w Legnicy

Legnica

W październiku w Legnicy zostały zamontowane Aktywne Przejścia dla Pieszych Zebra Standard Plus na ul. Złotoryjskiej oraz Zebra PREMIUM z szarą nawierzchnią antypoślizgową na ul. Wrocławskiej.

 

APP Zebra Standard w Bolesławcu

APP Zebra Standard w Bolesławcu

Bolesławiec

W Bolesławcu, jeszcze przed świętem Wszystkich Świętych zainstalowane zostało pierwsze pilotażowe Aktywne Przejście dla Pieszych Zebra Standard.

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/nLd/pierwsze-aktywne-przejscie-dla-pieszych-w-boleslawcu

 

16 Aktywnych Przejść dla Pieszych w Warszawie

16 Aktywnych Przejść dla Pieszych w Warszawie

Warszawa

We wrześniu pomyślnie zakończyliśmy realizację kontraktu z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie na montaż Aktywnych Przejść dla Pieszych Zebra Premium z szarą nawierzchnią antypoślizgową. Aktywne Przejścia zostały wykonanie: Grzybowska przed Ciepłą, Modlińska – Drogowa,

Popiełuszki – Gojawiczyńskiej, Krasińskiego – Czarneckiego, Mickiewicza – Mierosławskiego, Powstańców Sląskich – Pirenejska, Wybrzerze Helskie – m. Sląsko Dąbrowski, Grochowska – Mińska, Waszyngtona – Niekłańska, Waszyngtona – Modrzewiowa, Marszałkowska – Senatorska, Kruczkowskiego – 3 Maja,  Al. Jerozolimskie – Spiska, Telekiego KEN

APP Zebra Premium - Olsztyn, ul. Dworcowa

Olsztyn - Ul. Dworcowa