Produkty

Doświetlenie przejść dla pieszych

Doświetlenie przejść dla pieszych lampami led to inteligentny system informujący kierowcę, że pieszy znajduję się w pobliżu lub na przejściu dla pieszych.

Korzyści stosowania inteligentnego doświetlenia LED na przejściach dla pieszych:

• Doświetlenie poprawia widoczność pieszego i zwiększa bezpieczeństwo. Inteligentne doświetlenie LED pozwala kierowcom na podjęcie odpowiedniej reakcji w momencie gdy pieszy znajduję się w okolicy przejścia dla pieszych. Obecność pieszego sprawia, że czujnik ruchu aktywuje doświetlenie, które wysyła mocniejszy strumień światła na przejściu.

• Oszczędność energii elektrycznej koszty utrzymania infrastruktury drogowej zwłaszcza jeśli chodzi o wydatki związane z oświetleniem, są obecnie jedną z najbardziej istotnych pozycji w każdym budżecie samorządowym. Modernizacja starych, nieefektywnych energetycznie systemów oświetleniowych jest jednym z najlepszych sposobów na obniżenie nakładów na energię elektryczną. Wymiana rozwiązań konwencjonalnych na oprawy oświetleniowe w technologii LED pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności.

• Atrakcyjny design są dopełnieniem infrastruktury drogowej nadając estetyczny charakter infrastrukturze miejskiej.

Doświetlenie LED wykonujemy w następujących wariantach:

• Stałe doświetlenie drogowe przejść dla pieszych. Lampy LED zasilane są z sieci miejskiej.  Zapalają się po zmierzchu i doświetlają przejścia w trybie ciągłym.

•  System ALE (Acitve Light Euroasfalt) – inteligentny system aktywnego doświetlenia składający się z detektorów ruchu, który po zmierzchu aktywuje się i doświetla przejścia dla pieszych. System detekcji wykrywa zbliżającego się do przejścia pieszego i dzięki czujnikom ruchu rozświetla się do 100% mocy doświetlając pieszego przy czym nie oślepia prowadzącego pojazd, a jedynie informuje poprzez efekt rozświetlenia, że kierowca powinien zachować ostrożność zbliżając się do przejścia.

• Inteligentne Aktywne doświetlenie LED zsynchronizowane wraz z Aktywnym Przejściem dla Pieszych.

• Inteligentne Aktywne doświetlenie LED zasilane z panela fotowoltaicznego, wyposażone w czujniki ruchu. Lampy świecą od 0 do 100 % mocy nominalnej gdy pieszy zbliża się do przejścia dając efekt rozświetlenia. Idealne rozwiązanie gdy nie ma możliwości podłączenia lamp do zasilania z sieci.

Klinik jeden poniższych linków aby dowiedzieć się więcej na temat produktów z kategorii Doświetlenie przejść dla pieszych.