Aktualności

23.03.2020

Aktywne przejście dla pieszych na Placu Słowiańskim w Elblągu

W Elblągu powstanie kolejne bezpieczne przejście dla pieszych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020 w ramach Projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap III.
Realizacja zadania została zaplanowana na maj 2020 r.

– Bardzo się cieszę, że kolejne newralgiczne miejsce zostanie przebudowane. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo pieszych. Będzie to piąte aktywne przejście w naszym mieście. Przypomnę, że pierwsze powstały w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema, a w ubiegłym roku wybudowane zostały w Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Przejście wyposażone zostanie w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej. Posiadać będzie również inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu.

aktywne przejście dla pieszych

Źródło:
http://elblag24.pl/plac-slowianski-zyska-aktywne-przejscie-dla-pieszych/?fbclid=IwAR2XejIc6O3k12a57Fr1_0BXR6ZNfdP9RzrhvaHlwrHqvusCQKk-WEEpOxs